ANASAYFA FORUMLAR ANKETLER KİŞİSEL HESABINIZ İLETİŞİM RESİM GALERİSİ   E-Posta Girişi
.
Başkanın Mesajı
Başkana Mesaj
Başkanın Öz Geçmişi
Eski Başkanlar
Vizyon
Misyon
 
Çelikhan Siteleri
Çelikhan Kaymakamlığı
Çelikhan Belediyesi
İlçe Milli Eğitim
Çelikhan Net
 
Tuik
 
“Barış sürecine herkes destek vermeli”
Tarih: 06.08.2013 Saat: 13:26 Gönderen: webmaster

Belediye Başkanımız Mehmet Çalğan, barış sürecinin güzel yarınlar inşa edebileceğini, bu sürece destek verilmesini, toplum olarak “barış” için herkesin elinden geleni yapması gerektiğini söyledi.Günebakış gazetesini ziyaret eden Pınarbaşı’nın BDP’li Belediye Başkanı Mehmet Çalğan, Gazete Sahibi Mustafa Yücekaya ve Genel Yayın Yönetmeni Naif Karabatak’la bir süre sohbet etti. Ziyarette gazetenin Çelikhan sorumlusu ve sitemiz Editörü Mustafa Aloğlu’da hazır bulundu.

Pınarbaşı Beldesinde yaptıklarını ve yapacakları hizmetleri anlatan Çalğan, beldeye taziye evi yapacaklarını söyledi.

Çalğan, barış sürecinin önemine değinerek, “Süreç başladığından beri ölen insanımız yok, ağlayan anamız yok. Bu sürecin devam etmesi halinde çok daha güzel bir ülkede, beraberce ve kardeşçe bir yaşama kavuşacağız. Bu sürece herkesin elinden gelen desteği vermesi gerekiyor. İnsanlar barış için bir şeyler yapmalı, kanın akması için çabalamanın bir anlamı yok” dedi.

Her şeyin eskiye dönmesinin hiç kimseye bir çıkar sağlamayacağını söyleyen Çalğan, “Artık insanların ölmeyeceği, farklılıklarından dolayı dışlanmayacağı güzel günlere doğru gitmek varken, eski günlere dönmeyi düşünmek hiç kimseye bir fayda sağlamaz. Sürecin sekteye uğraması, her şeyin çok daha kötü olması anlamına gelir. Bu süreç, sonuna kadar gitmeli, herkes elinden gelen desteği sunmalıdır” dedi.

Bütün siyasi partilere görev düştüğünü söyleyen Çalğan, “Bunu bir iki partinin sırtına yüklemek doğru değil. Barış, bu ülkeye, bu ülkenin insanına huzur getirecekse hiçbir partinin bundan kaçması beklenmemeli” dedi.

İnsanları ayrıştırmanın yanlışlığına da değinen Çalğan, “İnsanları Türk, Kürt veya başka şekilde, ayrıştırmak, dini veya mezhebi nedeniyle farklı gözle bakma yanlışlığından dönülmeli. Barış süreci, bu algıyı ortadan kaldırmaya dönüktür. Bu açıdan, ülkenin tam demokratikleşmesi adına atılan bu adım, olgunlaşarak sürmeli” dedi.

Türkiye’nin 30 yıldır çok şey kaybettiğini söyleyen Çalğan, “Bu kadar tecrübe sonucunda herkes geçmişten ders almalı, insanlarımızı kaybetmenin bu ülkeye ve insanımıza bir faydasının olmadığı anlaşılmalı. Ülkemiz barışın güzelliğiyle buluşmalı” dedi.

Çalğan, “Bu yıl düzenleyeceğimiz Zerban şenliklerinin barış coşkusu içinde kutlamak istiyoruz. Toplumun tüm kesimlerinin Ağustos ayında yapılacak şenliğimizde aynı coşkuyu yaşamaya davet ediyoruz” dedi.


 
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla
· Haber gönderen webmaster


En çok okunan haber: :
Pınarbaşı’nda İlk Kez Nevruz Kutlandı

 
Haber Puanlama
Ortalama Puan: 4
Toplam Oy: 1


Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

 
Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 
Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun
İletişim Adresi: [email protected]

Web Tasarım : Mustafa KARADAĞ