ANASAYFA FORUMLAR ANKETLER KİŞİSEL HESABINIZ İLETİŞİM RESİM GALERİSİ   E-Posta Girişi
.
Başkanın Mesajı
Başkana Mesaj
Başkanın Öz Geçmişi
Eski Başkanlar
Vizyon
Misyon
 
Çelikhan Siteleri
Çelikhan Kaymakamlığı
Çelikhan Belediyesi
İlçe Milli Eğitim
Çelikhan Net
 
Tuik
 
Belediyemizden Aşure etkinliği
Tarih: 18.12.2012 Saat: 09:33 Gönderen: webmaster

Belediyemiz Aşure etkinliği gerçekleştirdi.
Pınarbaşı Kalkındırma derneği Başkanı Nurettin Çalğan’ın sunuculuğunu yaptığı programda konuşan Belediye Başkanımız Çağlan,Muharrem ayı nedeni ile Zerban meydanında 3.cü ''Aşure günü'' etkinliğini gerçekleştirdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Çalğan, katılımdan dolayı herkese teşekkür etti.

3 kazan'da yaklaşık 3 bin kişilik Aşure yaptıklarını belirten Başkan Çalğan,Muharem Ayının matem ayı olduğunu ve Pınarbaşı'nda yaşayan vatandaşların büyük çoğunluğunun Alevi olmasından dolayı Muharrem ayının yas içerisinde geçirildiğini dile getirdi.
Her yıl belediye oalrak hesap verdiklerini ve hesap vermeye devam edeceklerini belirten Başkan Çağlan konuşmasında şunları kaydeti:
’Biz partimizin programı gereği halkımıza hesap veriyoruz. Belediyemizde paraların nereye harcandığını her yıl bu meydanda açıklıyoruz. Biz diyoruz ki bizi sorgulayın. Bizden hesap sorun. Siz hesap sormazsanız biz kafamıza göre iş yaparız. Gerçi kafamıza göre iş yapsak ta halkımızın menfaatleri doğrultusunda çalıştık çalışacağız.
Bu yıl belediyemizin 1,3960 lira geliri var.1,3690 lirada gideri var.110 bin lira yakıt,658 bin lira personel gideri, yol ve içme suyu çalışması için 339 bin lira harcama yaptık. Diğer ufak kalemler içinde isteyen herkes belediyemize gelsin ve harcadığımız paranın kuruşu kuruşuna hesabını verelim. Biz şeffaf belediyeciliği başlattık. Yürütüyoruz.’’dedi.


Pir Sultan Kültür Derneği Adıyaman şubesinin semah ekibi, Zerban meydanında semah döndü.
Alevi Dedesi Ali Büyükşahin, Aşure Duasını yaptı. Kerbela olayı ve İmam Hüseyin'in katl edilişi hakkında meydanda bulunanlara bilgiler verdi.
Etkinliğe Çelikhan Belediye Başkanı Mehmet Bora, BDP İl Başkanı Mehmet Varol, CHP İlçe Başkanı Kamber Sucu, Saadet Partisi İlçe Başkanı Abdurrahman Yaman, BDP İlçe Başkanı Veysel Demirci, BDP Belde Başkanı Basri Büyükşahin, Sivil toplum örgütü başkanları, Bölge Alevi Dedeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 
İlgili Bağlantılar
· Daha fazla Pınarbaşı
· Haber gönderen webmaster


En çok okunan haber: Pınarbaşı:
Belediye Başkanımızın Öz Geçmişi

 
Haber Puanlama
Ortalama Puan: 0
Toplam Oy: 0

Lütfen bu haberi puanlamak için bir saniyenizi ayırın:

Mükemmel
Çok İyi
İyi
İdare Eder
Kötü

 
Seçenekler

 Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa

 
İlgili Konular

Pınarbaşı

Yorumlar yazarlarına aittir. İçeriklerinden biz sorumlu tutulamayız.

Anonim kullanıcı yorum yazamaz, lütfen kayıt olun
İletişim Adresi: [email protected]

Web Tasarım : Mustafa KARADAĞ